Dzięki Zintegrowanym Inwestycjom Terytorialnym ulepsza się infrastruktura szczecińskiej metropolii. W piątek, 15 grudnia gmina Police należąca do Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego podpisała dwie umowy na dofinansowanie w ramach ZIT SOM. Za ponad 13 mln złotych policzanie przebudują wiadukt na ulicy Kuźnickiej i wybudują nowe ścieżki rowerowe łączące miasto z terenami przemysłowymi.

  - Obie inwestycje doskonale pasują do naszej wizji metropolii - mówi Roman Walaszkowski, dyrektor Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, który uczestniczył w uroczystym podpisaniu umów na dofinansowanie - Chcemy SOM-u dobrze skomunikowanego, ale także stawiającego na komunikację publiczną. Zależy nam na rozwiązaniach stymulujących rozwój partnerów.

  Dzięki podpisanym przez marszałka Olgierda Geblewicza i burmistrza Władysława Diakuna umowom Police przebudują wiadukt na ulicy Kuźnickiej. Za 8,9 miliona złotych, z czego 4,4 to dofinansowanie z ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, zostanie wzmocniona konstrukcja przejazdu nad torami kolejowymi. To zaś podniesie atrakcyjność pobliskich terenów inwestycyjnych.

 Druga z umów dotyczy budowy dwóch ścieżek rowerowych.  W Policach - od ulicy Kuźnickiej do pętli przy Grupie Azoty (na ulicy Dworcowej) oraz w Trzebieży od pętli autobusowej przy ulicy Plażowej do ulicy Brzozowej. Wraz ze ścieżkami powstaną też dwie wiaty przystankowe na 25 rowerów każda.

  - Mamy nadzieję, że dzięki temu mieszkańcy gminy Police chętniej będą rezygnować z poruszania się samochodami osobowymi - twierdzi dyrektor Walaszkowski. - Powstaje bowiem system nie tras rekreacyjnych tylko połączeń komunikacyjnych między terenami przemysłowymi, a mieszkalnymi z centrami przesiadkowymi.