16 maja w Starostwie Powiatowym w Policach podpisano umowę na przebudowę wiaduktu drogowego w ciągu ulicy Asfaltowej w Policach. Inwestycja kosztować będzie 4 miliony 660 tysięcy złotych i realizowana jest przy wsparciu Budżetu Państwa, Gminy Police i Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

 

W wydarzeniu wziął udział Zarząd Powiatu w Policach, Burmistrz Polic, Zarząd Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach, przedstawiciel Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach i przedstawiciel wykonawcy - firmy Intop Warszawa Sp. z o.o.

- To pierwszy etap realizacji przebudowy połączenia drogowego Police - Szczecin. W ramach inwestycji zniesione zostanie ograniczenie tonażowe do 30 ton. Zostanie także poszerzona konstrukcja w celu umiejscowienia na wiadukcie ścieżki rowerowej. W ramach inwestycji przebudowane zostaną również dojazdy do wiaduktu po obu jego stronach na łącznej długości 130 m - mówiła Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

- Stan techniczny wiaduktu jest katastrofalny. To tak naprawdę ostatni moment na jego modernizację. Dzięki wsparciu Gminy Police i Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police jest to możliwe - mówił Andrzej Bednarek Starosta Policki.

Inwestycja powinna rozpocząć się za około 2-3 tygodnie. Na czas realizacji inwestycji wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg na bieżąco monitorować będzie funkcjonowanie czasowej organizacji ruchu i będzie się starać minimalizować utrudnienia w ruchu.

 

- Dlatego proponujemy alternatywne trasy dojazdu do Polic, przez Skolwin i ulicą Nadbrzeżną lub przez Głębokie i dalej przez Tanowo lub Siedlice. Przebudowa wiaduktu powinna zakończyć się 30 października. Za utrudnienia przepraszamy - mówi Mateusz Frąckowiak koordynator ds. informacji Starostwa Powiatowego w Policach.

Przebudowa wiaduktu kosztować będzie 4 miliony 660 tysięcy złotych. 1 milion 660 tysięcy pochodzi ze środków Budżetu Państwa, 1 milion 500 tysięcy złotych z budżetu Gminy Police, a 500 tysięcy złotych z Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Pozostały milion złotych pochodzi z budżetu Powiatu Polickiego. Przebudowa wiaduktu to pierwszy etap realizacji wspólnego zadania Powiatu Polickiego i Miasta Szczecin pn. "Wsparcie rozwoju gospodarczego Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego poprzez poprawę dostępności terenów inwestycyjnych " przebudowa drogi Police - Szczecin.

 

Zadanie to znajduje się na liście projektów zidentyfikowanych w trybie bezkonkursowym w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 -2020. Drugi etap - przebudowa drogi pomiędzy Szczecinem, a Policami - zrealizowany zostanie w przyszłym roku.

 Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji 

Źródło : www.policki.pl